Modernizacja centrum ETC Swarzędz

Modernizacja centrum ETC Swarzędz

Prace związane z przebudową najstarszego centrum handlowego w Wielkopolsce dobiegły końca. Oficjalne otwarcie galerii odbyło się 7 listopada 2017. Koszty przebudowy obiektu wyniosły blisko 15 milionów euro.

ETC Swarzędz powstało w latach 90-tych. Teraz galeria została odnowiona i zmodernizowana. Trzy hale, które dotychczas funkcjonowały oddzielnie mają teraz wspólny dach. Połączenie usprawnieniło komunikację wewnątrz budynku oraz umożliwiło powstanie części wspólnych. Powierzchnia centrum po przebudowie wynosi 20 000 m². W galerii powstało 80 sklepów i punktów usługowych tj. klub fitness, salon fryzjerski oraz kosmetyczny, pralnia i lokale gastronomiczne. Centrum jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. Na powiększonym parkingu jest 750 miejsc postojowych oraz stojaki na rowery. Budynek ETC zyskał również nową elewację.

Budowa trwała 14 miesięcy, mimo to galeria ETC Swarzędz cały czas była dostępna dla klientów, a niektóre punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne na czas remontu zostały przeniesione do działającego obok galerii miasteczka handlowego.

Projekt realizowany był w ramach spółki joint venture utworzonej przez Grupę Capital Park (inwestor) i Akron Group (właściciel obiektu). Generalnym Wykonawcą inwestycji była korporacja budowlana DORACO. Projekt architektoniczny powstał w biurze projektowym J.S.K Architekci. Za komercjalizację odpowiada firma BOIG. Inwestycja finansowana była ze środków własnych firm oraz z kredytu inwestycyjnego Erste Bank.

Fot.: materiał prasowy
Fot.: ETC Swarzędz

Nazwa inwestycji: ETC Swarzędz
Lokalizacja: Swarzędz
Funkcja: centrum handlowe
Inwestor: Grupa Capital Park
Generalny wykonawca: DORACO
Komercjalizacja: BOIG
Projektant: J.S.K Architekci
Całkowita powierzchnia: 20 000 m²
Rozpoczęcie budowy: lipiec 2016
Zakończenie budowy: październik 2017

Publikacja: 10.10.2017 14:59