Browary Warszawskie teraz z najbardziej instagramowymi schodami w Polsce

2021-09-07 14:18
Browary Warszawskie schody
Autor: Ogrodownia W Browarach Warszawskich odwiedzającym polecają się nie tylko fotogeniczne schody. Tysiące roślin: drzew, krzewów, bylin i łąki kwietne również cieszą oko

Browary Warszawskie to kompleks z mieszkaniami, biurami i powierzchniami usługowo-rozrywkowymi. Pięknie zrewitalizowany fragment Warszawy w samym sercu Woli. Miejsce, w którym ponad 170 lat temu powstały słynne browary Haberbusch i Schiele, ożyło na nowo. Przypomnijmy, że projekt Browarów Warszawskich powstał w pracowni JEMS Architekci.

Spis treści

  1. Browary Warszawskie z atrakcyjną przestrzenią publiczną
  2. Biurowiec Biura przy Willi w Browarach Warszawskich
  3. Apartamenty przy Warzelni gotowe
  4. Etapy mieszkaniowe Browarów Warszawskich
  5. Wizualizacje Browarów Warszawskich

Między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, na terenie dawnych fabryk i Browarów Warszawskich powstała inwestycja, która łączy w sobie kilka funkcji m.in. mieszkalną, biurową, handlowo-usługową oraz rozrywkową. W sumie na działce wybudowano pięć nowych budynków mieszkalnych i trzy biurowe, w których łącznie 100 tys. m² powierzchni mieszkalno-biurowej.

Browary Warszawskie
Autor: Ogrodownia Przestrzeń zieloną i małą architekturę dla Browarów Warszawskich zrealizowała firma Ogrodownia. Projekt zewnętrzny autorstwa Jems Architekci i RS Architektura Krajobrazu zakładał posadzenie 5 tys. krzewów, ok. 20 tys. bylin tworzących łąki kwietne na kilku tysiącach metrów kwadratowych

Browary Warszawskie z atrakcyjną przestrzenią publiczną

Pomiędzy budynkami deweloper stworzył atrakcyjną przestrzeń publiczną: na terenie Browarów Warszawskich powstało dużo przestrzeni wspólnych – place, placyki, miejskie ogrody i dziedzińce, wokół których znajdują się restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe. Mają one harmonijnie łączyć w całość nową i zabytkową część inwestycji. W sumie na terenie nowych Browarów Warszawskich ma być prawie 16 tys. m² nowej przestrzeni publicznej dostępnej dla wszystkich. Powstały też nowe ulice, w tym zupełnie nowy odcinek Krochmalnej.

Pracownia Ogrodownia zrealizowała przestrzeń zieloną i małą architekturę dla Browarów Warszawskich. Na terenie inwestycji umieszczono ok. 100 drzew o wysokości sięgającej aż 15 metrów – do ich posadzenia wykorzystano dźwigi. Do dodatkowych nasadzeń wykorzystano również miejsce w donicach z betonu architektonicznego. Wyjątkowe dla Browarów Warszawskich są zagłębione place miejskie, znajdujące się na poziomie kondygnacji -1,5 – zagospodarowano je jako otoczenie zabytkowych piwnic dawnych browarów, przekształconych obecnie w powierzchnie restauracyjne. Ogromne wrażenie robi łąka kwietna, która w okresie letnim odwiedzana jest przez motyle, pszczoły i inne owady. 

Od teraz Browary Warszawskie mają przyciągać najbardziej fotogenicznymi i kolorowymi schodami w Warszawie. Za ich projekt z kolei odpowiada mieszkający na Woli artysta, którego grafiki i plakaty coraz częściej goszczą w galeriach sztuki na całym świecie – Dawid Ryski. Schody prowadzące pod 170-letnie kolebki Leżakowni stały się dla niego wyjątkowym „płótnem” .

Ogromna grafika, która nie ustępuje rozmiarami warszawskim muralom (liczy sobie aż 50 metrów kwadratowych) przykuwa wzrok i napełnia pozytywną energią.

Browary Warszawskie to zdecydowanie warte odwiedzenia miejsce z ciekawie zaplanowaną przestrzenią publiczną. Już teraz można tu odwiedzić takie miejsca jak: Munja Browary Warszawskie, Baila Show & Dining, Olivos Cafe & Restaurant, Mykonos, piekarnia Bakery, dobro&dobro cafe, Azjatka Delikatesy, Piccola Italia, Japonki Browary Warszawskie, DESEO, Sobremesa Tapas Bar, Etno Cafe czy Vita Cafe. Oprócz możliwości odbywania niesamowitych podróży kulinarnych, do dyspozycji mieszkańców są bardzo różne lokale usługowe.

I to nie koniec! We wrześniu pierwszych gości zaproszą nowe miejsca: Browar Warszawski, Pizza Lecentano, Gastronomja, Japonka, Food Hall Browary, Crazy Butcher oraz chyba najbardziej wyczekiwany przez miłośników talentu kapitana polskiej reprezentacji piłkarskiej NINE’s Restaurant&Bar.

Browary Warszawskie
Autor: Ogrodownia Do Browarów Warszawskich dojedziemy tramwajami: 1, 9, 14, 22, 24, 25, przystanek Muzeum Powstania Warszawskiego; autobusami linii: 106, 157, przystanki Mennica, Wronia lub metrem linia M2, przystanek Rondo Daszynskiego

Biurowiec Biura przy Willi w Browarach Warszawskich

Biura przy Willi to najwyższy budynek należący do kompleksu Browary Warszawskie. Ten 15-kondygnacyjny budynek wybudowany został w bezpośrednim sąsiedztwie odrestaurowanej Willi Schielego. Kiedyś był to dom jednego z właścicieli słynnego browaru. Przypomnijmy, że prace budowlane na terenie kompleksu ruszyły w III kwartale 2016 roku. Biura przy Willi to ponad 16 000 m² nowoczesnej powierzchni klasy A. Biurowiec zaprojektowany został w pracowni JEMS Architekci. Otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie excellent. W budynku są dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Apartamenty przy Warzelni gotowe

Ekskluzywne apartamenty, powstające w sąsiedztwie zabytkowej XIX-wiecznej Warzelni oraz Laboratorium, mają już pierwszych mieszkańców. Do budynku wchodzi się od ulicy Krochmalnej, gdzie znajdują się reprezentacyjne hole oraz elegancka recepcja ze strefą wypoczynku.

Apartamenty przy Warzelni zdecydowanie wyróżniają się na tle nowoczesnej i historycznej zabudowy Browarów Warszawskich. Wznoszą się na wysokość blisko 30 m nad ulicą Krochmalną. Mieszkańcy będą mieli widok na trzy miejskie place Browarów Warszawskich: Rynek Warzelni, Dziedziniec Laboratorium oraz Plac Śniadaniowy. Renowacji poddawana została fasada budynku, a w środku Robert Lewandowski i jego wspólnicy wkrótce otworzą restaurację o powierzchni ponad 1,3 tys. m².

Browary Warszawskie
Autor: Ogrodownia 10 września w Browarach Warszawskich otworzą się kolejne 3 restauracje: Browary Warszawskie połączone z Pizza Lecentano, Japonka oraz Crazy Butcher. Dajcie znać w komentarzach czy warto się wybrać

Etapy mieszkaniowe Browarów Warszawskich

Inwestycja Echo Investment realizowana była w kilku etapach. I etap mieszkaniowy zakończył się w lutym 2020. II etap mieszkaniowy, w ramach którego powstało łącznie 450 mieszkań z najwyższym, 18-piętrowym budynkiem w tej inwestycji, w formule Resi4Rent, czyli mieszkań na wynajem długoterminowy.

Przypomnijmy, że wcześniej, bo w listopadzie 2019 zakończyła się budowa drugiego i trzeciego etapu Apartamentów przy Krochmalnej (304 mieszkania).

Wizualizacje Browarów Warszawskich

Browary Warszawskie
Autor: JEMS Architekci Ogród Centalny – ogród na dachu Piwnic Czasu, usytuowany pomiędzy budynkami biurowymi a dawną Willą Browarów. Miejsce na pikniki, imprezy plenerowe, itp.
Browary warszawskie
Autor: JEMS Architekci Rynek Warzelni –  położony między Laboratorium a Warzelnią, wielkością porównywalny z Rynkiem Starego Miasta. Będzie to centrum rozrywki i spotkań, z restauracjami, sklepikami, itp.
Browary Warszawskie
Autor: JEMS Architekci Brama Browarów – reprezentacyjny plac od ulicy Grzybowskiej
Browary Warszawskie
Autor: JEMS Architekci Plac Śniadaniowy – kameralny placyk otoczony kawiarniami i sklepami.
Projekt zagospodarowania
Autor: materiał prasowy Projekt zagospodarowania nowych Browarów Warszawskich
  • Nazwa inwestycji: Browary Warszawskie
  • Lokalizacja: kwartał między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, Warszawa
  • Funkcja: kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy
  • Inwestor: Echo Investment
  • Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo
  • Projektant: JEMS Architekci
  • Ilość budynków mieszkalnych: 5
  • Ilość budynków biurowych: 3
  • Obiekty zabytkowe: Willa Fabrykanta, warzelnia, laboratorium, piwnice
  • Całkowita powierzchnia terenu: 4,4 ha
  • Całkowita powierzchnia zabudowy: 100 000 m²
  • Powierzchnia biurowa: 50 000 m²
  • Powierzchnia czterech placów miejskich: 15 700 m²
  • Powierzchnia zabytkowych piwnic: 1 750 m²
  • Powierzchnia ogrodu centralnego: 1 500 m²
  • Koszt inwestycji: ponad 500 mln zł
  • Rozpoczęcie budowy: III kwartał 2016 (pierwszy budynek mieszkalny)
  • Zakończenie budowy: 2021
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej